Blog

Renovace parket a repase parketových podlah

Renovace parket, broušení parket, repase parket, olejování parket, voskování parket a jejich obnova může vyžadovat nemalé finanční prostředky, avšak pokud jsou parkety v dobrém stavu není třeba jejich přeložení a úprava podkladu parketové podlahy, vždy se Vám tato investice vyplatí.

Číst dál...

Renovace, broušení podlah a cech podlahářů ČR

Renovace dřevěných parket, broušení dřevěných podlah, konzervace dřevěných podlah, oživení a údržba dřevěných podlah vyžaduje zručnost, dovednost, upřímnost, oddanost, nadšení, poctivost, odvahu, důslednost, čestnost, schopnost a cit pro detail, vzdělanost a materiálové znalectví dřevěných povrchů a znalost dlouhodobé ochrany a konzervace dřevěných povrchů a mnohé další v sobě nese tento krásný a ušlechtilý řemeslný podlahářský obor, obor nad kterým bdí Cech Podlahářů ČR prostřednictvím své snahy o zachování historických, přítomných a budoucích řemeslných kvalit, nadšení, hodnot a jejich udržení a rozvoje toho nejcennějšího - „zlatých českých rukou“.

Číst dál...

Renovace a broušení dřevěných podlah a jejich údržba

Dřevěná podlaha působí příjemným teplým dojmem a vytváří zdravé klima v místnosti. Má jedinečné estetické vlastnosti a každý kousek dřeva je jedinečným originálem, který uspokojí i ty nejnáročnější z nás. Dřevěné podlahy jsou odolné a trvanlivé a díky možnosti renovace mají velmi dlouhou životnost. Stará a zašlá, matná, poškrábaná a skřípající podlaha s rozklíženými prkny snižuje estetickou i praktickou hodnotu místnosti. Krásu a funkčnost podlaze navrátíme její renovací. A navíc prodloužíme její životnost.

Číst dál...

Renovace podlah a pokládka podlah od profesionálů

Podlaha musí snést opravdu hodně, naše nároky na ni jsou obrovské. Roky po ní budeme chodit a šoupat nábytkem. Musíme ji často uklízet, ale chceme s tím mít co nejméně práce. A k tomu by se nám podlaha měla také líbit stejně jako každému, kdo k nám přijde na návštěvu. Při pokládce i případné renovaci podlahy je proto třeba pracovat přesně a profesionálně.

Číst dál...

Dřevěná podlaha vs. laminátová podlaha

Hezký vzhled nabízí oba typy podlah - dřevěné i laminátové, pro někoho má laminátová modernější vzhled, ta dřevěná zase stále vítězí u staromilců, kteří se rádi obklopují přírodními materiály. A také u toho, kdo je v dobré finanční kondici.

Číst dál...

Podlahy Linoleum a Marmoleum a jejich jedinečnost

Renovace podlah může skončit výběrem nové podlahové krytiny. Pokud právě vybíráte podlahovou krytinu a stále nejste rozhodnuti, která je ta pravá, možná právě neznáte všechny možnosti, které by vaší podlaze slušely. Na trhu je k dostání kromě laminátových a dřevěných podlah, koberců a dlažeb také přírodní varianta, která se do našich interiérů stále častěji s oblibou vrací. Řeč je o linoleu, které však stále spojujeme s PVC, od kterého se tolik liší. Pojďme se přesvědčit o všech kvalitách těchto materiálů.

Číst dál...

Podlahy Linoleum a Marmoleum

Linoleum je čistě přírodní materiál. Základem je lněný olej získaný ze semen lnu. Olej je přidáním kyslíku přeměněn na lněnou fermež, přidá se přírodní pryskyřice, vápenec a moučka ze dřeva. Tato směs se zahřívá a naválcuje na nosný pás z juty. Pak se suší přírodním způsobem a tak vzniká skutečně ekologický produkt.

Číst dál...

Přírodní podlahy Linoleum a Marmoleum a jejich využití

Marmoleum® vlastně není ničím novým, jde jen o jednu z obchodních značek pro přírodní linoleum, které se vyrábí z pryskyřice, lněného oleje, dřevité nebo korkové moučky, juty, vápence a přírodních barviv. Hlavní složka přírodního linolea – lněný olej – se extrahuje ze lnu a rozpouští se s borovicovou pryskyřicí. Dřevitá moučka se získává ze dřeva, které vyrostlo v obnovitelných lesích (rozuměj – v lesích, o které se pečuje a jejichž stav je pravidelně obnovován). Dřevitou moučkou je materiálu dodáno plnivo a navíc se zlepší jeho barevnost ekologicky šetrnými barvivy. Juta se ukládá na rub linolea a přírodní vápenec se používá pro vytvoření jemné struktury materiálu.

Číst dál...

Renovace a broušení dřevěných podlah a parket

Renovace, broušení, kartáčování, čištění, oživení aj. umožňují především dřevěné podlahy a tím jsou prostě nenahraditelné. Můžeme z různých důvodů zvolit jiný materiál, ale dřevo je dřevo. Navíc co dílec, to originál s neopakovatelnou kresbou a strukturou. Svým přírodním vzhledem dřevěné podlahy navozují pocit útulnosti, přirozenosti, čistoty, ale přitom i luxusu a blahobytu. A pokud máte doma již starší dřevěnou podlahu, poměrně snadno jí lze vrátit zašlou slávu a to profesionální renovací.

Číst dál...

Dřevo jako obnovitelný a znovu využitelný materiál

Dřevo vždy bylo a stále je důležitým materiálem. Ovšem každý druh dřeva má své specifické vlastnosti, což ovlivňuje možnosti jeho využití. Měkké dřevo se snadno opracovává a pochází většinou z jehličnatých stromů. Tvrdé dřevo získáváme především z listnatých stromů (výjimkou je například modřín). Měkká dřeva podléhají snáze hnilobě, bránit je však můžeme vhodným ošetřením (impregnací a povrchovým nátěrem).

Číst dál...

 

V případě Vašeho zájmu můžete navštívit naší Fotogalerii či Videogalerii a prohlédnout si ukázky našich realizací či přímo sekci Ceník, kde naleznete přehled našich úkonů a jejich cenových hladin.

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na spolupráci.

Vedení společnosti

Podlahářský Servis®

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.